bihobby.com Garanti Şartları 
 
Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. 
 
bihobby.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 
bihobby.com’da satılan tüm ürünler, orijinal olup üretici firmaların ve bihobby.com garantisi altındadır. Siparişleriniz gönderilmeden önce baskıdan kaynaklanan basım hatası, sayfa eksikliği vb. bozukluklar kontrol edilmektedir. 
 
 
 
Tüketici Hakları Kanunu gereğince basım hatası, sayfa eksikliği kusurları dışında kitap vb. basılı emtianın iadesi mümkün değildir. Bu yüzden sitemizden satın alınan kitapların iadesi mümkün değildir. 
 
Ancak; 
 1 - Satılan ürünün hatalı olması durumunda, 
 
* Ürünlerle ilgili sorunlarda: 
Teslimat sırasında fark edilmesi olanaklı olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konudaki isteğinizin kabulü için: 
- İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürünlerle birlikte gönderilmelidir. 
- İade işlemi teslim tarihini takip eden iki iş günü içinde başlatılmış olmalıdır. 
- İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir. 
bihobby.com iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masraflarını bihobby.com üstlenir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması, ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış girilmesi ve iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır. 
 
 
 


2 - Teslimatçı firmadan (kargodan)kaynaklanan sorunlarda: 
 
Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bihobby.com’a bildirilmelidir.bihobby.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.
 
 
 
 3 - Yanlış ürün siparişinde bulunma veya gönderilmesi sorunlarında: 
 
bihobby.com'dan vermiş olduğunuz siparişiniz tarafınıza ulaştığında gelen ürün/lerin, istenilen ürün/lerden farklı olması durumunda hatalı tarafın tespiti için öncelikle siparişinize ait sipariş detay sayfasını incelemeni önemle rica ederiz.
 
 
- Sipariş detay sayfasında yer alan ürünler ile gelen ürünlerin kontrolü sonucu;
 
* Hatalı taraf bihobby.com ise; siparis [email protected]  mail adresine siparişle ilgili hata durumunu bildirerek hatalı ürün/lerin değişimini talep edebilirsiniz. Bu süreçte,bihobby.com Müşteri Hizmetleri yetkilileri hatanın hangi taraftan kaynaklandığının tespitini sağlayıp gerekli bilgileri tarafınıza ilettikten sonra ürün değişim ve iade sürecini başlatacaktır. Bu tip durumlarda hatanın tarafımızdan kaynaklanması sebebi ile değişim sürecinde oluşan tüm masraflar (kargo vs.) tarafımızdan karşılanacaktır.
 
 
 
* Hatalı taraf sizseniz eğer; yine aynı yöntem ile ( mail yöntemi ) müşteri hizmetleri yetkililerimize yanlış ürün talebinde bulunduğunuzu belirterek hatanın düzeltilmesine yönelik bilgi iletmeniz durumunda, Müşteri Hizmetleri yetkililerimiz hatalı tarafın tespitini sağlayıp gerekli bilgileri tarafınıza ilettikten sonra ürün değişimi sağlanacaktır. Fakat, bu tip durumlarda hatalı tarafın alıcıdan kaynaklı olması sebebi ile değişim sürecinde oluşan masraflar (kargo gönderim ve alım ücreti vs.) tarafınızdan karşılanması gerekmektedir.